Dva Slovenske teamy uspešné v medzinárodných pohároch

19.06.2009 09:58

Sitom prvého kola v medzinárodných pohároch prešli podľa očakávania dva Slovenské teamy po tesných víťazstvách zhodne 1:0. Bohužial posledný Slovenský účastník mal väčšiu smolu a po prehre 3:5  nepostúpil do druhého kola.

FC Valga Wariors  vs  LM Fire    0:1

Gól: 68 min.  Karabin

Žltá karta: 68 min. Florian Astean(Valga Wariors)

Obojstranne útočný futbal priniesol množstvo striel na obe brány. Hneď prvá strela v 3 minute skončila na žrdi domácej bránky. Prvá strela smerom k brane hostí smerovala až v 28. minute ale kompletne minula svoj ciel. Od tohoto momentu sa hra zatraktívnila, mužstvá začali dobíjať ako jednu tak druhú bránu. Úvod druhého polčasu sa niesol v podobnom duchu ako záver prvého. Postupne sa však zvyšoval tlak smerom k bránke domácich, ktorý vyvrcholil faulom na Beca Marquesa  v 68 minúte vo veľmi nebezpečnej vzdialenosti. Priamy kop zahral Grig Constantin smerom na Petra Karabina, ktorý preskočil svojho obrancu a zarmútil 17122 platiacich divákov. Hosťujúci hráči si nenechali pozornou hrou v obrane zobrať tento najtesnejší náskok a tak po zápase mohli oslavovať.

Bohužial pre Slovenských divákov ani v druhom kole sa Slovenský majster nepredstaví na domácom štadióne, ale vycestuje za svojim súperom do Slovinska, kde odohrá zápas proti aktuálnemu Slovinskému majstrovi Hajduku Rogatec.

FC LM Vbd  vs  Capo de Provincias   1:0

Gól :53 min. Wannes Van Bogget

Žltá karta: 16 min. Gunes Oztuna (LM Vbd)

O prvý vzruch pred bránkou a prvú nebezpečnú situáciu v zápase sa postaral Krunoslav Racan, ktorý v prvej minúte vo veľmi nebezpečnej vzdialenosti od brány fauloval Pabla Sisnerosa. Primy kop zahrával Gilberto Moreno Hueyo Vernet avšak iba na hlavu Augusta Carraoa ktorý loptu odvrátil do bezpečia. V zápätí na to sa ukázala najväčšia hviezda domáceho temau Baca ktorý nikým nekrytý poslal tvrdú strelu na hosťujúcu bránku. Brankár hostí však tento jeho pokus s prehľadom kryl. To bol moment kedy LM Vbd spustili kanonádu na súperovu bránu. Avšak iba strela Wannesa Van Boggeta si našla cestu za chrbát Predraga Vranjkovica, ktorý svojím veľmi dobrým výkonom podržal mužstvo hostí a uchránil ho od väčšieho debaklu.

Po záverečnom hvizde sa 30000 domácich fanúšikov pustilo do osláv, ktoré sa presunuli do celého mesta.  V druhom kole pocestujú hráči aj s početnou fanúšikovskou skupinou do Švajčiarska na štadión teamu 1 Fc. Hinterpfupfikon.

Fc MoMoTi  vs  Fon Utd FC  3:5

Góly: 5 min. Pavol Bagin

16 min. Americo Zuzarte

31 min. Adrian Vreme

37 min. Adrian Vreme

39 min. Americo Zuzarte

77 min. Jelle Martens

81 min. Jelle Martens

85 min. Veli Okumus

Žltá karta: 48 min. Adrian Vreme

Zápas sa začal veľkou aktivitou hostí, ktorá však narážala na obranný val domáceho teamu. Gólovo zahrmelo však na opačnej strane, kde po ukážkovom priamom kope Isidra Amara poslal Pavol Bagin na prekvapenie všetkých do vedenia domáci team. V 16. minúte už bolo vyrovanané keď  Americo Zuzarte využil presnú prihávku od  Adriana Vreme. Toto bol moment kedy ako mávnutím prútika ožil hosťujúci team a v rozpätí medzi 31 až 39 minútou rozbili domácich dvoma gólmi Adrian Vremea a jedným  America Zuzarta. Hráči domáceho teamu očami tlačili čas do polčasovej prestávky, aby načerpali nové sily a nové rady od managera. Kedže hosťújúci team viedol 4:1 na rade boli domáci, ktorí museli tvoriť a museli byť aktívnejší. Snaha sa vyplatila keď v 77 minúte vyšie rýchly protiútok po osi Bagin - Jelle Martens a štadión razom ožil. Do úplneho varu dostal 10301 divákov opäť Jelle Martens v 81. minute ked znížil z priameho kopu na 3:4. Bohužial Fc MoMoTi v snahe aspoň vyrovnať pozabudli na zadné vrátka a v 85. minúte Veli Okumus definitívne rozhodol o postupujúcom do druhého kola.

Pri pohlade na smutného zraneného brankára domácich Davida Aitken Weavea sa natíska otázka či by zápas neskončil inak ak by mohol v bránka stáť on. Ďalšou vecou je, čo sledoval manager zaradenim útočníka Aleksa Vukoje do stredovej formácie. Chcel tak zvýšit udernosť stredovej formácie alebo to bola zase raz nepozornosť, akých sa v minulosti dopustil niekoľko?